• University of Hamburg
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმსა და სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2017 წლის დეკემბერში. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 4-4 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.
გარდა ამისა, 2020 წლიდან GIPA-სა და ჰამბურგის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება ასევე „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

University of Hamburg
Universität Hamburg was founded in 1919 and is the largest institution for research and education in northern Germany. Six Nobel Prize Winners and one Wolf Prize Winner are affiliated with UHH.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in December 2017. In accordance with the Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 4 students each academic year to participate in the exchange.
Besides, as of 2020, University of Hamburg and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);