ბიზნესის და ფინანსების სკოლა ლატვიის ერთ-ერთი წამყვანი ბიზნეს სკოლაა. იგი დაარსდა 1992 წელს, როგორც ლატვიის ბანკის საბანკო კოლეჯი, და მიიღო აკრედიტაცია 1997 წელს. 2007 წელს ბიზნესის და ფინანსების BA სკოლამ 15 წლის იუბილე აღნიშნა. იგი მხარს უჭერს გაეროს ინიციატივას და იცავს განათლების პასუხისმგებლობიანი მართვის პრინციპებს.
ურთიერთ თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოეწერა 2017 წლის ნოემბერში;
გარდა ამისა, 2019 წლიდან GIPA-სა და რიგის ბიზნეს სკოლას შორის თანამშრომლობა ხორციელდება ასევე „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility): -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

The BA School of Business and Finance is one of the leading, self-financing business schools in Latvia. It was founded in 1992 as a Banking College under the Bank of Latvia and received accreditation in 1997. In 2007 BA School of Business and Finance celebrated its 15th anniversary. It supports United Nations initiative and follows the Principles for Responsible Management Education.
Memorandum of Understanding was signed in November 2017;
As of 2019, BA School of Business and Finance and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);Subject areas: Business, economics;