• გაცვლითი პროგრამა ჰამბურგის უნივერსიტეტში
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის საერთაშორისო ურთიერთობების  დეპარტამენტი აცხადებს კონკურსს ჰამბურგის უნივერსიტეტთან გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში 4  სტუდენტის შესარჩევად.
ჰამბურგის უნივერსიტეტი ჩრდილოეთ გერმანიის ყველაზე დიდი უნივერსიტეტია, რომელშიც სხვადასხვა დროს სწავლობდა და მოღვაწეობდა ნობელის პრემიის 6 ლაურეატი.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ GIPA-ს მაგისტრატურის სტუდენტებს.
შენიშვნა: გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ გაცვლაში მონაწილეობის მიღების მსურველ მაგისტრატურის სტუდენტს დასრულებეული უნდა ჰქონდეს სწავლის ერთი სემესტრი;
კრედიტების აღიარება: ჰამბურგის უნივერსიტეტში აღებული კრედიტების აღიარება მოხდება საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის შესაბამისი სასწავლო პროგრამის ფარგლებში.
გერმანიაში სწავლის ხანგრძლივობა
ერთი სემესტრი (2019 წლის გაზაფხულის სემესტრი: 1 აპრილი - 30 ივლისი, 2019)
სასწავლო განრიგის, საგნების ჩამონათვალის,ჰამბურგში ცხოვრების და ბინის დაქირავების საფასურთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის ნახვა შესაძლებელია მიმაგრებულ ფაილში: Fact Sheet
ჰამბურგის უნივერსიტეტთან გაფორმებული პარტნიორობის ფარგლებში, GIPA-ს სტუდენტებს არ მოუწევთ ჰამბურგში სწავლის საფასურის გადახდა. თუმცაღა, შერჩეულმა სტუდენტებმა უნდა დაფარონ GIPA-ში  მიმდინარე სემესტრის სწავლის საფასური.
გარდა ამისა, სტუდენტებმა უნდა დაფარონ საზოგადოებრივი ტრანსპორტით და ბიბლიოთეკით სარგებლობის    საფასური, ე.წ. „semester fee”, რომელსაც ჰამბურგის უნივერსიტეტში იხდის ყველა სტუდენტი (როგორც გერმანელი, ისე საერთაშორისო) და რომლის ღირებულებაც  შეადგენს 263 ევროს.
• ერთი სარეკომენდაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე, ხელმოწერით დამოწმებული);
• ცნობა აკადემიური მოსწრების შესახებ (GPA);
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა / 29 ნოემბრის 17 საათამდე უნდა გამოაგზავნონ საკონკურსო დოკუმენტაციის სრული ჩამონათვალი (ერთიან PDF ფორმატში)   შემდეგ ელ-ფოსტაზე: n.bakradze@gipa.ge

Exchange Programme at the University of Hamburg
GIPA’s International Relations Department is announcing a call for selection of 4 best students to participate in the exchange programme at the University of Hamburg.
The call is open for GIPA’s Master students.
Note: Please, be advised that in order to be eligible to participate in the exchange, students must have completed at least one semester of full-time-study as MA student.
Recognition of Credits: Any academic credit that the student receives from the University of Hamburg, will be transferred back to GIPA and recognized by the respective study programme.
One semester (2019 Spring semester: 1 April - 30 July, 2019)
Detailed information on academic calendar, list of subjects, housing and living costs can be found in the attached file: Fact Sheet
In the frame of Partnership concluded with University of Hamburg, GIPA students shall be exempt from paying tuition fees to UHH. However, selected students should pay tuition fees at GIPA for the current semester.
- GPA;
Interested students should submit the complete list of documents no later that 29 November 2018 at the following email: n.bakradze@gipa.ge