• ერაზმუს+ის პროგრამის სტიპენდიები კალიარის უნივერსიტეტში
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) საერთაშორისო ურთიერთობების  დეპარტამენტი აცხადებს კონკურსს ევროკომისიის მიერ დაფინანსებული ერაზმუს+ის პროგრამის სტიპენდიების მოსაპოვებლად კალიარის უნივერსიტეტში.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ GIPA-ს მაგისტრატურის სტუდენტებს. კონკურსის შედეგად შეირჩევა 4 საუკეთესო სტუდენტი.
შენიშვნა: გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ გაცვლაში მონაწილეობის მიღების მსურველ მაგისტრატურის  სტუდენტს დასრულებეული უნდა ჰქონდეს სწავლის ერთი სემესტრი;
ინგლისურენოვანი საგნების ჩამონათვალის ნახვა შესაძლებელია მიმაგრებულ ფაილში
-ნიშნების ამონაწერი (ინგლისურ ენაზე, GPA-ის მითითებით)
-სამოტივაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე, არაუმეტეს ერთი გვერდისა)
-ერთი სარეკომენდაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე, ხელმოწერით დამოწმებული)
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა / 28 ნოემბრის 17 საათამდე უნდა გამოაგზავნონ სააპლიკაციო დოკუმენტაციის სრული ჩამონათვალი (ერთიან PDF ფორმატში) შემდეგ ელ-ფოსტაზე: n.bakradze@gipa.ge
• გასაუბრება აპლიკანტებთან ინგლისურ ენაზე;
შერჩევის კრიტერიუმები: 4 საუკეთესო აპლიკანტი გამოვლინდება შემდეგი კრიტერიუმების მიხედვით:
ერთი სემესტრი (2018/2019 წლის გაზაფხულის სემესტრი: 2019 წლის თებერვალი - ივნისი)
ყოველთვიური სტიპენდია 850 ევროს ოდენობით + ორმხრივი საერთაშორისო მგზავრობის დაფინანსება € 530,00 ევრო.
დამატებითი კითხვების არსებობის შემთხვევაში დაგვიკავშირდით შემდეგი ელ-ფოსტის საშუალებით: n.bakradze@gipa.ge

GIPA’s International Relations Department announces a call for the scholarships of the Erasmus + program funded by the European Commission for a study at the University of Cagliari.
The call is open for GIPA’s Master students. As a result of the call, 4 best students will be selected.
Note: Please, be advised that in order to be eligible to participate in the exchange, students must have completed at least one semester of full-time-study as MA student.
List of Courses taught in English at Cagliari University can be found below:
Interested students should submit the complete list of documents in PDF format no later than 28 November 2018, 17:00 hrs, at the following email: n.bakradze@gipa.ge