• გაცვლითი პროგრამა ბულგარეთის ეროვნული და მსოფლიო ეკონომიკის უნივერსიტეტში
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის საერთაშორისო ურთიერთობების  დეპარტამენტი აცხადებს კონკურსს ბულგარეთის ეროვნული და მსოფლიო ეკონომიკის უნივერსიტეტთან (სოფია)  გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში 2 საუკეთესო სტუდენტის შესარჩევად.
ეროვნული და მსოფლიო ეკონომიკის უნივერსიტეტი (UNWE) 1920 წელს დაარსდა და მასში სწავლობს 22 000 სტუდენტი.  UNWE ბიზნესის და ეკონომიკის სფეროში ბულგარეთის მასშტაბით ერთ ერთი უმსხვილესი და წამყვანი უნივერსიტეტია.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ბაკალავრიატის და მაგისტრატურის სტუდენტებს.
კრედიტების აღიარება: UNWE-ში აღებული კრედიტების აღიარება მოხდება საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის შესაბამისი სასწავლო პროგრამის ფარგლებში.
ბულგარეთში სწავლის ხანგრძლივობა
ერთი სემესტრი (2019 წლის გაზაფხულის სემესტრი: 11 თებერვალი - 16 ივნისი, 2019)
სასწავლო განრიგის, საგნების ჩამონათვალის, სოფიაში ცხოვრების და ბინის დაქირავების საფასურთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის ნახვა შესაძლებელია შემდეგ ბმულებზე:
UNWE-სთან გაფორმებული პარტნიორობის ფარგლებში, GIPA-ს სტუდენტებს არ მოუწევთ სოფიაში სწავლის საფასურის გადახდა. თუმცაღა, შერჩეულმა სტუდენტებმა უნდა დაფარონ GIPA-ში  მიმდინარე სემესტრის სწავლის საფასური.
• ერთი სარეკომენდაციო წერილი (ინგლისურ ენაზე, ხელმოწერით დამოწმებული);
• ნიშნების ფურცელი;
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა / 1 ნოემბრის 16 საათამდე უნდა გამოაგზავნონ საკონკურსო დოკუმენტაციის სრული ჩამონათვალი  შემდეგ ელ-ფოსტაზე: n.bakradze@gipa.ge

Exchange Programme at the University of National and World Economy (Sofia)
GIPA’s International Relations Department is announcing a call for selection of 2 best students to participate in the exchange programme at the University of National and World Economy (UNWE).
The call is open for Bachelor and Master students
Recognition of Credits: Any academic credit that the student receives from the UNWE, will be transferred back to GIPA and recognized by the respective study programme.
One semester (2019 Spring semester: 11 February - 16 June, 2019)
Detailed information on academic calendar, list of subjects, housing and living costs can be found on the links below:
- https://www.unwe.bg/mobility/en/pages/10639/courses-taught-in-english.html
- https://www.unwe.bg/mobility/en/pages/10746/accommodation.html
In the frame of Partnership concluded with UNWE, GIPA students shall be exempt from paying tuition fees to UNWE. However, selected students should pay tuition fees at GIPA for the current semester.
- Transcript of Grades;
Interested students should submit the complete list of documents no later that 1 November 2018 at the following email: n.bakradze@gipa.ge