• თანამშრომლობა კენესოს სახელმწიფო უნივერსიტეტთან
GIPA-მ მორიგი პარტნიორობა დაამყარა კენესოს სახელმწიფო უნივერსიტეტთან, რომელიც მდებარეობს აშშ-ს ჯორჯიის შტატში.
აღნიშნული თანამშრომლობის ფორმატში, მხარეებმა შეიმუშავეს გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებშიც GIPA-ს სტუდენტებს საშუალება ექნებათ გაემგზავრონ აშშ-ში ერთი სემესტრის სრულად გასავლელად. აქვე უნდა აღინიშნოს, რომ GIPA-ს სტუდენტებს არ მოუწევთ კენესოში სწავლის საფასურის გადახდა.
სტუდენტთა გაცვლის შეთანხმების მიხედვით, GIPA ასევე ელის სტუდენტებს ამერიკიდან.
კენესოს სახელმწიფო უნივერსიტეტი დაარსდა 1963 წელს და დღეს დღეისობით ჰყავს დაახლოებით 35 000 სტუდენტი და 3000 აკადემიური და ადმინისტრაციული პერსონალი.

GIPA has established a partnership with Kennesaw State University, located in Georgia, U.S.
In the framework of the partnership, the parties have elaborated exchange program, allowing GIPA students to spend semester abroad at the Kennesaw State University. It is worthy to mention that GIPA’s students will be exempted from paying tuition fees to Kennesaw State University.
In accordance with Students Exchange Agreement, GIPA is also expecting to host the students from the U.S.
Kennesaw State University was established in 1963 and today it has around 35 0000 students and 3000 academic and administrative personnel.