ინტერნაციონალიზაციის  მიმართულებით უნიკალური და აღსანიშნავი სოციალური პროექტია, GIPA Media LAB ,  რომელსაც ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის კავკასიური სკოლა ახორციელებს.
პროექტი მიზნად ისახავს ეთნიკური თემების ახალგაზრდების მულტიმედიური უნარ-ჩვევებით  აღჭურვას
საქართველოს საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ინტეგრირების მიზნით. პროექტის წამყვანი ტრენერები არიან აკადემიური პერსონალი, მოწვეული ლექტორები, ჟურნალისტიკის სამაგისტრო პროგრამის სომეხი, აზერბაიჯანელი სტუდენტები და კურსდამთავრებულები. უნდა აღინიშნოს, რომ მულტიეთნიკურ რეგიონში მეზობელი ქვეყნების მოქალაქეების/სტუდენტების ჩართულობა უზრუნველყოფს კომუნიკაციის მზაობას, ჭრის  ენობრივი ბარიერის პრობლემას, აახლოვებს და აერთიანებს ახალგაზრდებს, ერთი იდეის, უკეთესი მომვალის შექმნის  გარშემო,   კავკასიის რეგიონის განვითარების პერსპექტივით.
პროექტი ორიენტირებულია შემდეგი პროდუქტების შექმნაზე:  ამბის  თხრობა მულტიმედიურ ფორმატში, ფოტო, აუდიო, ვიდეო რეპორტაჟი, რედაქტირება, ვებ ტექნოლოგიების საფუძვლები, სოციალური კამპანიები, პროექტის მენეჯმენტი, ბიუჯეტის  შედგენა, მეწარმეობა.

School of Journalism and Media Management is implementing GIPA Media LAB, an unique and outstanding social project.
Project aims to support integration of ethnical minority youth in Georgian public affairs, through equipping them with multimedia skills. Leading trainers involved in this project are academic personnel, invited lecturers, Azeri and Armenian students of MA program. Students’ involvement from Neighboring countries in the multiethnic region project ensures communication readiness, solves language barrier issues, unifies youth around one idea and supports their successful communication for making better life through the perspective of development of Caucasus region.
Project is oriented on development of the following products: story telling in multimedia format, phot, audio, video report, editing, basics of web technologies, social campaign, project management, budget projection, entrepreneurship, see Facebook page: https://www.facebook.com/GIPAMEDIALAB/