ევროპის არტ-დირექტორთა კლუბმა (ADCE) Student Awards-ის მესამე გამოშვების ჟიური წარადგინა. კონკურსის მონაწილეთა ნამუშევრებს 18 ევროპული ქვეყნიდან 40-ზე მეტი კრეატიული პროფესიონალი, აკადემიური პროფესორები და დიზაინის ექსპერტი შეაფასებს, რაც კონკურსის ისტორიაში ქვეყნების წარმომადგენლობის რეკორდული მაჩვენებელია.
ჟიურის რომის საპიენცას უნივერსიტეტის სრული პროფესორი, არქიტექტორი, PhD და Cumulus Association-ის პრეზიდენტი ლორენცო იმბეზი უხელმძღვანელებს.
ჩვენთვის განსაკუთრებით სასიხარულოა, რომ ჟიურის შემადგენლობაში GIPA-ს ასოცირებული პროფესორი, ვიზუალური კომუნიკაციის პროგრამის ხელმძღვანელი ნინო ლიპარტელიანი დასახელდა.
ჟიური ნამუშევრებს 14 კატეგორიაში განიხილავს და ოქროს, ვერცხლისა და ბრინჯაოს გამარჯვებულებს, ასევე, კონკურსის მთავარ ჯილდოს - YoungStar Award-ის მფლობელს გამოავლენს.
ADCE Student Awards 2024 წელს დაარსდა და უკვე იქცა ევროპის ერთ-ერთ წამყვან კონკურსად, რომელიც ახალგაზრდა კრეატიული ტალანტების აღმოჩენასა და საერთაშორისო ასპარეზზე წარმოჩენას ემსახურება.
ნამუშევრების მიღება 2026 წლის 14 აგვისტომდე გრძელდება. გამარჯვებულები გამოცხადდებიან ნოემბერში, ბარსელონაში, ADCE Creative Week-ის ფარგლებში გამართულ ADCE Student Awards Gala-ზე.

The Art Directors Club of Europe (ADCE) has announced the jury for the third edition of the ADCE Student Awards. More than 40 creative professionals, academics, and design experts from 18 European countries will evaluate the competition entries, marking the highest level of country representation in the awards' history.
The jury will be chaired by Lorenzo Imbesi, Architect, PhD, Full Professor at Sapienza University of Rome, and President of the Cumulus Association.
We are especially proud that Nino Liparteliani, Associate Professor at GIPA and Head of the Visual Communication Program, has been appointed as a member of the jury.
The jury will evaluate entries across 14 categories, selecting the Gold, Silver, and Bronze winners, as well as the recipient of the competition's highest honour, the YoungStar Award.
Launched in 2024, the ADCE Student Awards has quickly established itself as one of Europe's leading competitions dedicated to discovering and promoting emerging creative talent.
The submission deadline is 14 August 2026. The winners will be announced in November in Barcelona during the ADCE Student Awards Gala, held as part of ADCE Creative Week.