გამართულ საერთაშორისო კვირეულზე GIPA-ს ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები ნიკა ჩაჩუა, კატო უზნაძე და ანა კურდღელია, კრეათონის საერთაშორისო პროექტის თანაორგანიზატორთან, მენტორთან და GIPA-ს ბიზნესის ადმინისტრირების პროგრამის ლექტორ მაკა დაუშვილთან, ასევე, პროგრამის კოორდინატორ ქეთი გელაშვილთან ერთად მონაწილეობდნენ ლეიდენის გამოყენებითი მეცნიერების უნივერსიტეტში (Leiden University of Applied Sciences) გამართულ Exchange4All Dialogue Week-ში, რომელიც Erasmus+ KA171 პროგრამის ფარგლებში გაიმართა.
სტუდენტები კრეათონის ფარგლებში სამი ონლაინ სესიის განმავლობაში საერთაშორისო გუნდებში თანამშრომლობდნენ და თემაზე „Truth in the Age of AI“ ინოვაციურ იდეებსა და ვლოგებს ქმნიდნენ. პროექტი განხორციელდა საქართველოში ნიდერლანდების სამეფოს საელჩოს მხარდაჭერით, რომელმაც ხელოვნური ინტელექტისა და დეზინფორმაციის თემა ერთ-ერთ მნიშვნელოვან საზოგადოებრივ გამოწვევად მიიჩნია.
თითოეული გუნდის ნამუშევარი დამოუკიდებლად შეაფასა შემთხვევითი პრინციპით შერჩეულმა საერთაშორისო ექსპერტებმა და მენტორებმა, რის შედეგადაც GIPA-ს გუნდი გამარჯვებული გახდა და ნიდერლანდებში გამართულ საერთაშორისო Dialogue Week-ში მონაწილეობის შესაძლებლობა მოიპოვა.
„Rethinking International Internships“ თემის ფარგლებში მონაწილეებმა საერთაშორისო პარტნიორებთან, აკადემიური სფეროს, ბიზნესისა და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებთან ერთად იმუშავეს ონლაინ სტაჟირების, ციფრული თანამშრომლობის, ხელოვნური ინტელექტის გამოყენების, მენტორობისა და შეფასების თანამედროვე მიდგომების განვითარებაზე.
აღსანიშნავია, რომ მსგავს საერთაშორისო პროექტებში მონაწილეობა GIPA-ს ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის ყველა სტუდენტისთვის ხელმისაწვდომი შესაძლებლობაა.

GIPA Students at Leiden University of Applied Sciences
Students of GIPA’s Bachelor's Program in Business Administration Nika Chachua, Kato Uznadze, and Ana Kurdghelia together with Maka Daushvili, Co-organizer and Mentor of the Creathon international project and Lecturer of GIPA’s Business Administration Program, as well as Ketი Gelashvili, Program Coordinator, participated in the Exchange4All Dialogue Week hosted by Leiden University of Applied Sciences. The event was organized within the framework of the Erasmus+ KA171 program.
As part of the Creathon project, the students collaborated in international teams during three online sessions, developing innovative ideas and creating vlogs on the theme "Truth in the Age of AI." The project was supported by the Embassy of the Kingdom of the Netherlands in Georgia, which identified artificial intelligence and disinformation as one of today's most significant societal challenges.
Each team's work was independently evaluated by randomly assigned international experts and mentors. As a result, the GIPA team was selected as one of the winning teams and earned the opportunity to participate in the international Exchange4All Dialogue Week in the Netherlands.
Under the theme "Rethinking International Internships," participants worked alongside international partners and representatives from academia, the business sector, and civil society to explore innovative approaches to virtual internships, digital collaboration, the use of artificial intelligence, mentoring, and modern assessment methods.
Participation in international initiatives such as this is an opportunity available to all students enrolled in GIPA's Bachelor's Program in Business Administration, enabling them to gain valuable international experience, collaborate with peers from around the world, and develop the skills required in today's global professional environment.