• GIPA საერთაშორისო ქცევითი საჯარო პოლიტიკის სამეცნიერო ვორქშოფს უმასპინძლებს
25-26 ივნისს GIPA საერთაშორისო ქცევითი საჯარო პოლიტიკის სამეცნიერო ვორქშოფს უმასპინძლებს. GIPA-ს მმართველობის სკოლის მიერ ორგანიზებულ სამეცნიერო ვორქშოფზე ქცევითი საჯარო პოლიტიკის აქტუალური საკითხები და ამ სფეროში ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის ქვეყნების გამოცდილება განიხილება. ორდღიანი ღონისძიება რეგიონიდან და მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან მეცნიერებსა და პრაქტიკოსებს გააერთიანებს. ვორქშოფი 6 თემატურ სესიას მოიცავს და ქცევითი საჯარო პოლიტიკის თანამედროვე გამოწვევებსა და პრაქტიკას დაეთმობა.
მსგავსი სამეცნიერო ვორქშოფი ცენტრალური და აღმოსავლეთ ევროპის რეგიონში პირველად ტარდება. ღონისძიება ქცევითი საჯარო პოლიტიკის საერთაშორისო ასოციაციის (International Behavioural Public Policy Association – IBPPA) და ლონდონის ეკონომიკისა და პოლიტიკური მეცნიერების სკოლის (London School of Economics and Political Science – LSE) მხარდაჭერით იმართება.
ვორქშოფის სამუშაო ენა ინგლისურია. ღონისძიება გაიმართება GIPA-ში: რუსთავის გზატკეცილი N22ა.
სამეცნიერო ვორქშოფში მონაწილეობისათვის, გთხოვთ 20 ივნისის ჩათვლით დარეგისტრირდეთ შემდეგ ბმულზე: სარეგისტრაციო ბმული
დეტალური ინფორმაციისათვის გაეცანით: საერთაშორისო ქცევითი საჯარო პოლიტიკის სამეცნიერო ვორქშოფის დღის წესრიგს და საინფორმაციო ბროშურას.

On June 25–26, GIPA will host an International Scientific Workshop on Behavioural Public Policy. The workshop, organized by GIPA’s School of Governance, will explore current issues in behavioural public policy and examine the experiences of Central and Eastern European countries in this field. The two-day event will bring together scholars and practitioners from across the region and beyond. The workshop will feature six thematic sessions dedicated to contemporary challenges and practices in behavioural public policy.
This is the first scientific workshop of its kind to be held in the Central and Eastern European region. The event is organized with the support of the International Behavioural Public Policy Association (IBPPA) and the London School of Economics and Political Science (LSE).
The working language of the workshop will be English. The event will take place at GIPA, located at 22A Rustavi Highway, Tbilisi, Georgia..
To participate in the scientific workshop, please register at the following link by June 20th: Registration Link