• Erasmus+-ის ფარგლებში GIPA-ს 9 სტუდენტი ეწვია
ევროკავშირის სტუდენტური გაცვლითი პროგრამის, Erasmus+-ის ფარგლებში, GIPA-ს 9 სტუდენტი ეწვია. ისინი გაზაფხულის სემესტრს უნივერსიტეტის სხვადასხვა საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებზე გაატარებენ.
დღეს უნივერსიტეტში პირველი გაცნობითი შეხვედრა გაიმართა, სადაც სტუდენტებს GIPA-ს წარმომადგენლები შეხვდნენ და მათი აკადემიური გეგმების, საჭიროებებისა და შესაძლებლობების შესახებ ისაუბრეს.
უნივერსიტეტი სტუდენტებს სასწავლო კომპონენტთან ერთად, საინტერესო სტუდენტურ ცხოვრებასა და ღონისძიებებს სთავაზობს. ამჯერად უნივერსიტეტი სტუდენტებს გერმანიის, იტალიის, ჩეხეთის, სლოვაკეთისა და ყაზახეთის უნივერსიტეტებიდან მასპინძლობს. ისინი ერთ სემესტრს GIPA-ში გაატარებენ და სასწავლო პროცესთან ერთად ქართულ კულტურასა და ტრადიციებსაც გაეცნობიან.

Within the framework of the European Union’s student exchange program, Erasmus+, GIPA welcomed nine international students. They will spend the spring semester studying in various undergraduate and graduate programs at the university.
The first introductory meeting was held at the university today, where the students met with GIPA representatives and discussed their academic plans, needs, and opportunities.
In addition to the academic component, the university offers exchange students an engaging student life and a variety of events. This semester, GIPA is hosting students from universities in Germany, Italy, the Czech Republic, Slovakia, and Kazakhstan.
The students will spend one semester at GIPA and, alongside their studies, will also have the opportunity to explore Georgian culture and traditions.