• GIPA პირველად იყო წარმოდგენილი საქართველოს ენერგეტიკის გამოფენასა და ფორუმზე
6 და 7 ნოემბერს, GREDA-სა და ExpoGeorgia-ს ორგანიზებით, თბილისში ენერგეტიკის ორდღიანი საერთაშორისო გამოფენა და ფორუმი გაიმართა, რომელმაც ენერგეტიკის სექტორის ყველა მნიშვნელოვანი წარმომადგენელი ერთი პლატფორმის ქვეშ გააერთიანა. გამოფენაზე ინდუსტრიის ლიდერებმა, მთავრობისა და საერთაშორისო კომპანიების წარმომადგენლებმა, ინვესტორებმა, ფინანსური ინსტიტუტებისა და საკონსულტაციო კომპანიების წარმომადგენლებმა  განახლებადი ენერგიის ლანდშაფტის ფორმირებადი შესაძლებლობები, ინოვაციები და პარტნიორობა განიხილეს.
აღსანიშნავია, რომ GIPA არის პირველი საგანმანათლებლო ინსტიტუცია, რომელიც გამოფენაზე წარმოდგენილი იყო საგანმანათლებლო სტენდითა და უმაღლესი პროფესიული პროგრამებით: ენერგომენეჯმენტი, განახლებადი ენერგიების მენეჯმენტი და შრომის უსაფრთხოებისა და გარემოსდაცვითი ტექნოლოგიები. აღნიშნულ ღონისძიებაში მონაწილეობა  ჯიპას უმაღლესი პროფესიული პროგრამების სტუდენტებს და კურსდათავრებულებს კარიერულ წინსვლასა და დასაქმებაში მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს.

On November 6–7, organized by GREDA and ExpoGeorgia, Tbilisi hosted the two-day international Georgia Energy Exhibition and Forum 2025, which brought together all the key representatives of the energy sector under one platform. During the exhibition, industry leaders, international companies, government officials, investors, and representatives of financial institutions and consulting companies discussed emerging opportunities, innovations, and partnerships shaping the renewable energy landscape.
It is noteworthy that GIPA was the first educational institution to be represented at the exhibition with its own educational stand and higher vocational programs in Energy Management, Renewable Energy Management, and Occupational Safety and Environmental Technologies. Participation in this event will significantly contribute to the career advancement and employment opportunities of GIPA’s higher vocational program students and graduates.