მისამართი: რუსთავის გზატკეცილი 22ა
მონაწილეობის მისაღებად, დარეგისტრირდით: https://university.gipa.ge/GIPATALKS-RegistrationForm
მსოფლიოში უსაფრთხოების გარემო სწრაფად იცვლება. მე-20 საუკუნის მექანიზმები სულ უფრო ნაკლებად პასუხობენ თანამედროვე გამოწვევებს. ევროპა უსაფრთხოების ახალი არქიტექტურის ძიებაშია. აშშ-ს ახალი ადმინისტრაციის ხედვებისა და უკრაინაში მიმდინარე რუსული აგრესიის გათვალისწინებით, იზრდება ევროპული სახელმწიფოების სამხედრო ხარჯები და იცვლება დამოკიდებულება თავდაცვისადმი.
GIPA TALKS - ის ფარგლებში, მოწვეული სტუმრები ისაუბრებენ თუ რამ და როგორ უნდა უზრუნველყოს უსაფრთხო ევროპა? რა იცვლება ევროპულ უსაფრთხოებაში და როგორ აისახება ეს პროცესი საქართველოზე?
მოდერატორი:
თენგო ფხალაძე - GIPA-ს ასოცირებული პროფესორი, 2014-2024 წწ საქართველოს პრეზიდენტის მრჩეველი - საგარეო ურთიერთობათა მდივანი.
მოწვეული სტუმრები:
ალექსი პეტრიაშვილი - რონდელის ფონდის უფროსი მკვლევარი, 2012-2014, საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში;
გიგი გიგიაძე - ეკონომიკური პოლიტიკის კვლევითი ცენტრის უფროსი მკვლევარი, 2014-2016, საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე, 2017-2021, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი დანიის სამეფოში