• GIPA-ს სამართლის საბაკალავრო პროგრამის Vis Moot-ის გუნდის წარმატება
GIPA-ს სამართლის საბაკალავრო პროგრამის Vis Moot-ის გუნდმა ნაციონალურ რაუნდში პირველი ადგილი მოიპოვა და 2025 წლის თბილისის Pre-Moot-ში, საბოლოო შედეგებით, მეორე ადგილზე გავიდა.
Vis Moot მსოფლიოს ერთ-ერთ საუკეთესო იმიტირებული საარბიტრაჟო პროცესების ჩემპიონატია, რომელიც ყოველწლიურად მსოფლიოს 4,000-მდე სტუდენტს, ყველა ქვეყნის წამყვანი უნივერსიტეტიდან, აერთიანებს. Vis Moot-ი სტუდენტებს კარიერული წინსვლის შესანიშნავ შანსსა და ახალ შესაძლებლობებს აძლევს.
აღნიშნული საარბიტრაჟო პროცესების ფარგლებში, ჩვენი სტუდენტები ისეთ პრესტიჟულ უნივერსიტეტებთან ასპარეზობენ, როგორებიც არიან: Palacký University, Università degli Studi di Milano, Masaryk University, Charles University და სხვა.

GIPA’s Bachelor of Law Vis Moot team secured first place in the national round and finished second in the final results of the 2025 Tbilisi Pre-Moot.
Vis Moot is one of the world's most prestigious international arbitration moot court competitions, bringing together around 4,000 students from leading universities across the globe each year. It provides students with exceptional career advancement opportunities and valuable new experiences.
In this competition, our students compete against prestigious universities such as Palacký University, Università degli Studi di Milano, Masaryk University, Charles University, and many more.