• ონლაინ ლექცია - ''კულტურული მსგავსებები პოეზიაში, ევროპულ ქვეყნებს შორის''
კულტურული მსგავსებები პოეზიაში ევროპულ ქვეყნებს შორის, სწორედ ამ სათაურით გაიმართა 10 ივნისს საერთაშორისო ივენთი , რომლის მიზანიც იყო ქველმოქმედება და ხაზგასმა , რომ საქართველო არის და იქნება ევროპული ოჯახის წევრი.
ივენთი ციფრული და ტექნიკური უზრუნველყოფა მოხდა GIPA- ს ოფიციალური უნივერისტეტის მიერ. ონლაინ ივენთის პირდაპირი ჩართვის დროს ივენთის მაყურებელთა რიცხვმა  1200 კაცს რომელიც სრული 5000 ნახვის მცირე ნაწილია. ვებინარზე მონაწილეობა მიიღეს სამი ევროუპული ქვეყნის წარმომადგენლებმა: საქართველო, გერმანია, ჩეხეთი. მონაწილეები კრიტიკული კრიტერიუმებით იქნა არჩეული ,რომლებიც საკუთარი ქვეყნის განვითარებაში წვლილის შეტანა იყო. თითოეულმა მონაწილემ ხაზი გაუსვა თავიანთი ქვეყნის ცნობად ლიტერატურას და სცადეს ერთმანეთთან დაეკავშირებინათ თავიანთი ქვეყნის კულტურა. შეჯამების ნაწილდი ლევან ბერძენიშვილმა ვებინარის ერთ-ერთმა მონაწილებ თქვა ,რომ აღნიშნული ქვეყნების ლიტერატურასა და კულტურას მოტივატორად თავისუფლების იდეა ჰქონდა, და დღეს როცა ჩვენ ეს მოვიპოვეთ საჭიროა მისი გაფრთხილება და დაცვა.

"Cultural links in poetry between European countries" was online charity digital event which was hosted by GIPA official University. During the online event watching members amount hit 1200 among full visitors which is now approximately 5000. Event guest speakers were from European countries:Czech republic,Georgia, Germany. The speakers were selected with critical criterias and contributions they did for their countries and culture.
Meeting in general was very interesting and during the meeting all participants presented their highlighted literature and poetry as at the and of the event they underlined the cultural links between these countries and Levan Berdzenishvili sayd at the event as sum up , mentioned countries literatural motives were inspired with idea of freedom.