ელფოსტა: t.gedevanishvili@gipa.ge
GIPA – საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის ასოცირებული პროფესორი, ვიზუალური კომუნიკაციის გრაფიკული სტუდიო - ხატვის ლექტორი, 2021 წლიდან. არის სარეკლამო სააგენტო Media Art -ის მთავარი გრაფიკოს-
დიზაინერი, 2007–2010 წლებში მუშაობდა სარეკლამო სააგენტო Adbrand-ში გრაფიკოს-დიზაინერის პოზიციაზე. 2000 წლიდან დღემდე ეწევა კერძო პედაგოგიურ მოღვაწეობას. მოქმედი მხატვარი, მონაწილეობს სხვადასხვა პროექტებსა და
გამოფენებში. დამთავრებული აქვს თბილისის სახელმწიფო სამხატვრო აკადემია, გამოყენებითი გრაფიკის ფაკულტეტი.
• 2025 წ. თებერვალი - ესპანეთი, Hervás / Baños de Montemayor, მუსიკალური ფესტივალი ახალგაზრდა პიანისტებისთვის EAR Valle del Ambroz Music Festival, 2025. შესრულებული სამუშაო: ფესტივალის ვიზუალური ნაწილის მხარდაჭერა - ორიგინალური ნახატი/სიმბოლო - აკრილი, ქაღალდი, შექმნილი მხოლოდ ამ ფესტივალისთვის, ასევე EAR Valle del Ambroz Music Festival -ის ლოგოტიპის შექმნა, პოსტერის დიზაინი, სოციალურ ქსელებში ინტეგრირება.
• 2025 წ. 28 იანვარი - ,,ვაფერადებთ საქართველოს“ - მხატვრების საპროტესტო საქველმოქმედო გამოფენა-გაყიდვა რუსთაველის გამზირზე დემოკრატიული ღირებულებების დასაცავად. ნამუშევარი სახელწოდებით - “NO JUSTICE, NO PEACE“-ის გაყიდვიდან შემოსული თანხა მთლიანად გადაირიცხა რეჟიმით დაზარალებულთა ფონდში.
• 2024 წ. ოქტომბერი - ქართველი მხატვრების მიერ შექმნილი ერთობლივი არტ-პანო, რომელიც ემსახურებოდა ევროპული ღირებულებებისა და  დემოკრატიული პროცესების გაღრმავებს საქართველოში. ერთერთი მონაწილე. ნამუშევარი წარმოადგენს პანოს შემადგენელ ნაწილს.
• 2024 წ. 23-30 აგვისტო - ბაზელი, შვეიცარია, ქართველ ხელოვან ქალთა ჯგუფური გამოფენა “HOME”, ბაზელის ლიცეუმ კლუბის მიწვევით. კურატორი სოფო ქებურია, გალერეა N9 და მისი დამფუძნებელი მაკა იოვაძე, ლიცეუმ კლუბი ბაზელი & ლიცეუმ კლუბი თბილისი. ერთერთი მონაწილე. წარმოდგენილი იყო 4 ნამუშევარი ერთი ციკლიდან - ,,ქალის ცხოვრება და სიყვარული“.
• 2024 წ. 10-12 მაისი - კარდანახის რიგით მეორე ART ფესტივალი, კომპლექს ამპელოში. ფესტივალის დამფუძნებელი გურამ მახოშვილი. ვორქშოპი, პლენერზე მუშაობა, შეხვედრები და საუბრები ახალგაზრდებთან. ერთერთი მონაწილე. შესრულდა ნამუშევარი „სიხარულის ოდა“. ეს ნახატი ფესტივალში მონაწილე მხატვრების ნამუშევრებთან ერთად გადაეცა კარდანახის თანამედროვე ხელოვნების მუზეუმს მუდმივ ექსპოზიციაში.
• 2024 წ. 19 აპრილი-10 მაისი – თანამედროვე ქართველი მხატვრების ჯგუფური გამოფენა „რენოვაცია“ ქუთაისში დავით კაკაბაძის სახელობის სახვითი ხელოვნების გალერეაში. კურატორები ელისო ჩოგოვაძე, მამია ტყეშელაშვილი. წარმოდგენილი იყო ორი ნამუშევარი.
• 2023 წ. 19 დეკემბერი-14 იანვარი, ერთობლივი გამოფენა „დღესასწაული/Fiesta” n9Gallery, კურატორი მაკა იოვაძე; 3 ნამუშევარი სერიიდან „შეუსაბამო გადაკვეთები“.

Associate Professor at the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA), Lecturer of Visual Communication
Graphic Studio - Drawing, since 2021. Chief Graphic Designer at the advertising agency Media Art.
Worked as a Graphic Designer at the advertising agency Adbrand from 2007 to 2010. Engaged in private
teaching since 2000. Currently practicing as a working artist, engaging in various projects and
exhibitions.
Graduated from Tbilisi State Academy of Arts; Faculty of Applied Graphics.
- 2025. February - Spain, Hervás / Baños de Montemayor, Music Festival for Young Pianists EAR Valle del Ambroz Music Festival, 2025. Work performed: Support for the visual part of the festival - original drawing/symbol - acrylic, paper, created only for this festival, as well as creation of the EAR Valle del Ambroz Music Festival logo, poster design, integration into social networks.
- 2025. January 28 - "We Color Georgia" - protest charity exhibition-sale of artists on Rustaveli Avenue in defense of democratic values. The proceeds from the sale of the work entitled - "NO JUSTICE, NO PEACE" was completely transferred to the Fund for Victims of the Regime.
- 2024. October - A joint art panel created by Georgian artists, which served to deepen European values and democratic processes in Georgia. One of the participants. The work is an integral part of the panel.
- 2024. August 23-30 - Basel, Switzerland, Group exhibition of Georgian women artists “HOME”, at the invitation of the Basel Lyceum Club. Curator Sopho Keburia, Gallery N9 and its founder Maka Iovadze, Lyceum Club Basel & Lyceum Club Tbilisi. One of the participants. 4 works from one cycle were presented - “A Woman’s Life and Love”.
- 2024. May 10-12 - The second Kardanakhi ART Festival, in the Ampelo Complex. Founder of the festival Guram Makhoshvili. Workshop, open-air work, meetings and conversations with students. One of the participants. The work “Ode to Joy” was performed. This painting, along with the works of the artists participating in the festival, was transferred to the Kardanakhi Museum of Contemporary Art for permanent exhibition.
- 2024. April 19-May 10 – Group exhibition of contemporary Georgian artists “Renovation” at the Davit Kakabadze Fine Arts Gallery in Kutaisi. Curators Eliso Chogovadze, Mamia Tkeshelashvili. Two works were presented.
• 2023 г. 19 December – 14 January, group exhibition "Fiesta" n9Gallery, curator Maka
Iovadze; 3 works from the series “Improper intersections”. - 2023, June 8-12, "Our Times" group exhibition, one of the participants. Organized by Kettari