ელფოსტა: g.beselia@gipa.ge
გერმანიის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (შპაიერი) სამართლის დოქტორი. ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და გერმანიის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (შპაიერი) საჯარო მმართველობის მაგისტრი. აქვს საჯარო სამსახურში სხვადასხვა პოზიციაზე მუშაობის 17 წლიანი გამოცდილება, მათ შორის, საჯარო სამსახურის ბიუროს საჯარო სამსახურში ადამიანური კაპიტალის განვითარების დეპარატმენტის ხელმძღვანელის პოზიციაზე. 10 წელზე მეტია საჯარო მოსამსახურეებისათვის ატარებს ტრენინგებს ადამიანური რესურსების მართვის, სამუშაოს მართვის, ეთიკისა და კეთილსინდისიერების, ინტერესთა კონფლიქტის, მართვისა და ლიდერობის საკითხებზე. 2016 წლიდან უძღვება ლექციებს ეთიკის, ორგანიზაციული კულტურის, ლიდერობისა და ანგარიშვალდებულების მიმართულებით. იგი აქტიურად არის ჩართული საჯარო მმართველობის რეფორმის (PAR), კერძოდ კი, საჯარო სამსახურისა და ადამიანური რესურსების მართვის პოლიტიკის რეფორმირების პროცესში. არის ეთიკისა და კეთილსინდისიერების, ორგანიზაციული კულტურისა, ასევე ინტერესთა შეუთავსებლობის საკითხებზე  რამდენიმე პუბლიკაციის/კვლევის ავტორი და თანაავტორი.
• ეთიკა საჯარო სამსახურში;
• ეთიკა, ლიდერობა და ანგარიშვალდებულება;
• ეთიკა და ორგანიზაციული კულტურა საჯარო სამსახურში.
• Beselia, G., The Coordination of Ethics and Law – Developing a culture of the Rule of Law in Georgian Public Administration, 2023;
• ბესელია, გ., ცუხიშვილი, ნ., კეთილსინდისიერების პრაქტიკული სახელმძღვანელო, 2023;
• აღაპიშვილი, ი., ბესელია, გ., ქარდავა, ე., (რედ.), კეთილსინდისიერება საჯარო სამსახურში: კორუფციული სამართალდარღვევა, ინტერესთა კონფლიქტი და თანამდებობრივი შეუთავსებლობა, 2022;
• ბესელია, გ., საჩუქარი საჯარო სამსახურში, გზამკვლევი საჯარო მოხელეებისათვის, თბილისი, 2018;
• აღაპიშვილი, ი., ბესელია, გ., ცუხიშვილი, ნ., ეთიკისა და ქცევის ზოგადი წესების დამტკიცების შესახებ საქართველოს მთავრობის დადგენილების კომენტარები, თბილისი, 2018;
საჯარო მმართველობა, საჯარო სამსახური, ეთიკა და ორგანიზაციული კულტურა, კეთილსინდისიერების სისტემა, კორუფციის პრევენციის მექანიზმები, ინტერესთა კონფლიქტები და ინტერესთა კონფლიქტების მართვა.

Doctor of Law from the German University of Administrative Sciences (Speyer). Master of Public Administration of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University and German University of Administrative Sciences (Speyer). With 17 years of experience in public service, she has held various positions, including serving as the head of the Human Capital Development Department at the Civil Service Bureau. For more than 10 years, she has trained civil servants in human resources management, performance management, ethics and integrity, conflict of interest, management, and leadership. Since 2016, she has been leading lectures on ethics, organizational culture, leadership, and accountability. She is actively involved in the process of public administration reform (PAR), in particular, in the process of reforming the public service and human resources management policy. She is the author and co-author of several publications/studies on ethics and integrity, organizational culture, and conflicts of interest.
- Ethics in public service;
- Ethics, leadership, and accountability;
- Ethics and organizational culture in public service.
- Beselia, G., The Coordination of Ethics and Law – Developing a culture of the Rule of Law in Georgian Public Administration, 2023;
- Beselia G., Tsukhishvili N., Practical Handbook on Integrity, 2023;
- Aghapishvili I., Beselia G., Kardava E. (editor), Integrity in Civil Service: Corruption, Conflicts of Interest and incompatibly, 2022
- Beselia G., Tsukhishvili N., Guideline for Georgian Civil Servants on Ethics and General Code of Conduct, Tbilisi, 2018
- Beselia G., Gifts in Civil Service (Guidebook), 2018;
- Aghapishvili, I., Beselia G., Tsukhishvili N., Kardava E. (editor),Commentaries on Decree of Government of Georgia on "Ethics and General Code of Conduct in Public Institutions", Tbilisi, 2018.
Public administration, public service, ethics and organizational culture, integrity system, corruption prevention mechanisms, conflicts of interest, and management of conflicts of interest.