ელფოსტა: l.gogidze@gipa.ge
საჯარო მმართველობის დოქტორი, ასოცირებული პროფესორი, კონსულტანტი და მენეჯერი 15-ზე მეტწლიანი გამოცდილებით. მუშაობს სახელმწიფო ინსტიტუტებთან, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებთან, საერთაშორისო დონორებთან, აკადემიურ დაწესებულებებთან, საკონსულტაციო კომპანიებთან, მედიასთან და უშუალო ბენეფიციარებთან. ფლობს კონსულტირების, შესაძლებლობების განვითარებისა და ტრენინგების ჩატარების 10 წლიან გამოცდილებას ეროვნულ და ადგილობრივ დონეზე, საჯარო მმართველობის, მათ შორის ღია მმართველობისა და ელექტრონული მმართველობის, ადგილობრივი თვითმმართველობის, სამოქალაქო საზოგადოების განვითარებისა და ანტიკორუფციული პოლიტიკის მიმართულებებით. ამავე დროს, აქვს სოლიდური გამოცდილება საქართველოში საჯარო მმართველობის რეფორმის (PAR) კონსულტაციისა და მხარდაჭერის მიმართულებით.  ფლობს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბაკალავრის ხარისხს საერთაშორისო სამართალში, ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის მაგისტრის ხარისხს საერთაშორისო ურთიერთობებში, ევროპის კოლეჯის მაგისტრის ხარისხს ევროკავშირის დიპლომატიაში და საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის დოქტორის ხარისხს საჯარო მმართველობაში. გახლავთ 30-ზე მეტი პუბლიკაციის ავტორი. აქვს საქართველოს, სამხრეთ კავკასიისა და აღმოსავლეთ პარტნიორობის რეგიონის საკითხებზე მუშაობის მდიდარი გამოცდილება. გახლავთ არა ერთი გაცვლითი პროექტის მონაწილე და სასწავლო გრანტის/სტიპენდიის მფლობელი, როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო დონეზე.
• საჯარო პოლიტიკა და მმართველობა;
• ღია მმართველობა და ელექტრონული მმართველობა.
• Gogidze, Shalva (Lasha)., 2024. Dynamics of Cooperation between State and Civil Society Actors in Ukraine throughout the War with Russia. Journal of Public Administration and Governance, Vol. 14, No. 2, Macrothink Institute.
• გოგიძე, შალვა (ლაშა)., „ღია მმართველობის პრაქტიკის თავისებურებანი ადგილობრივ დონეზე საქართველოში“. გამომცემლობა „მერიდიანი“.
• Gogidze, Shalva (Lasha)., Ensuring the Protection of Whistleblowers in Public Administration: The Experience of Georgia. Journal of Public Administration and Governance, Vol. 10, No. 4, Macrothink Institute.
• გოგიძე, შალვა (ლაშა)., „სადაზვერვო საქმიანობის როლი სახელმწიფო მართვაში: დიპლომატიური და აგენტურული დაზვერვა“. სამეცნიერო ჟურნალი „ხელისუფლება და საზოგადოება“, 3 (51), 5-15.
• გოგიძე, შალვა (ლაშა)., „ღია მმართველობა, ელექტრონული მმართველობა და საჯარო სერვისები: საქართველოს გამოცდილება“. სამეცნიერო ჟურნალი „ხელისუფლება და საზოგადოება“, ტომი #2, 1 (49), 5-15.
• 2023-2024 - ერაზმუს + სასწავლო გეგმის შემუშავება აღმოსავლეთ პარტნიორობის ქვეყნებს შორის პოლიტიკურ მეცნიერებაში ერთობლივი სამაგისტრო პროგრამისთვის;
• 2023-2024 - GIPA-ს მცირე კვლევითი საგრანტო პროექტი კვლევითი სტატიის მომზადებისთვის „სახელმწიფო და სამოქალაქო საზოგადოების აქტორებს შორის თანამშრომლობის დინამიკა უკრაინაში რუსეთთან ომის მიმდინარეობისას“.
საჯარო პოლიტიკა და მმართველობა: ღია მმართველობა და ელექტრონული მმართველობა; დეცენტრალიზაცია; სამოქალაქო საზოგადოების განვითარება; კარგი მმართველობა და ანტიკორუფციული პოლიტიკა, კონფლიქტების მოგვარება და ნდობის აღდგენა.

Ph.D. in Public Administration, Associate Professor, Consultant, and Manager with more than 15 years of demonstrated experience of working with state institutions, civil society organizations, international donors, academic institutions, consulting companies, media, and direct beneficiaries. Mr. Gogidze has more than 10 years of consultancy, capacity building and training experience at national and local levels in the areas of open governance and electronic governance, local self-government, civil society development, and anti-corruption policy. At the same time, he has solid experience in consulting and supporting the Public Administration Reform (PAR) in Georgia. He holds a bachelor's degree in International Law from Tbilisi State University, a master's degree in International Relations from the Central European University, a master's degree in EU Diplomacy Studies from the College of Europe and a doctorate in Public Administration from the Georgian Technical University. Mr. Gogidze is the author of more than 30 publications. He has specific expertise on Georgia, South Caucasus, and the wider Eastern Partnership region. He has participated in numerous exchange programs and has held numerous study grants/scholarships, both locally and internationally.
- Public policy and administration;
- Open governance and e-governance.
- Gogidze, Shalva (Lasha)., 2024. Dynamics of Cooperation between State and Civil Society Actors in Ukraine throughout the War with Russia. Journal of Public Administration and Governance, Vol. 14, No. 2, Macrothink Institute.
- Gogidze, Shalva (Lasha)., 2021. Peculiarities of Open Governance Practices at the Local Level in Georgia. Publishing House MERIDIANI.
- Gogidze, Shalva (Lasha)., 2020. Ensuring the Protection of Whistleblowers in Public Administration: The Experience of Georgia. Journal of Public Administration and Governance, Vol. 10, No. 4, Macrothink Institute.
- Gogidze, Shalva (Lasha)., The Role of Intelligence in Public Administration: Diplomatic Intelligence and Espionage. Scientific Magazine of the Open Diplomacy Association: Authority and Society, 3 (51), 5-15.
- Gogidze, Shalva (Lasha)., 2019. Open Governance, E-Government and Public Services: Georgian Experience. Scientific Magazine of the Open Diplomacy Association: Authority and Society, Vol. No. 2, 1 (49), 5-15.
- 2023-2024 - ERASMUS + Curriculum Development for the Joint MA Program in Political Science among EaP countries.
- 2023-2024 - GIPA small research grant project to produce a research article “Dynamics of Cooperation between State and Civil Society Actors in Ukraine throughout the War with Russia”.
Public Policy and Administration: open governance and e-governance; decentralization; civil society development; good governance and anti-corruption policy, conflict resolution and confidence building.