ვახენინგენის უნივერსიტეტის (ნიდერლანდები) გარემოს მეცნიერებათა მაგისტრი. აქვს დაცულ ტერიტორიებთან დაკავშირებულ საკითხებზე მუშაობის 17 წლიანი გამოცდილება. ექსპერტული სამუშაოს გარდა აქვს ეროვნულ და საერთაშორისო ორგანიზაციებში პროექტების მართვის მრავალწლიანი გამოცდილება. მისი ინტერესის სფეროა დაცული ტერიტორიები და მასთან დაკავშირებული საკითხები: ეროვნული და საერთაშორისო პოლიტიკა და კანონმდებლობა, დაცული ტერიტორიების მმართველობა და მართვა, დაგეგმარება, საზოგადოების ჩართულობა და მონაწილეობა, დაცული ტერიტორიები და კლიმატის ცვლილება და სხვა. აქვს სხვადასხვა დაინტერესებული მხარეებისათვის ტრენინგების ჩატარების მრავალწლიანი გამოცდილება. საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტთან თანამშრომლობს 2017 წლიდან.
•  ბიომრავალფეროვნების მართვა და კონსერვაცია.
• ვან ზილ, ჰ., კაკაბაძე, ე., გოდუაძე, ი. (2023). საქართველოს დაცული ტერიტორიების ეკოსისტემური სერვისების შეფასება და ინვესტირების ხარჯსარგებლიანობის ანალიზი. GEF/UNDP/CNF.
• გარსტეცკი, ტ., კაკაბაძე, ე. (2022). კლიმატის ცვლილების მოწყვლადობის შეფასება და ადაპტაციის გეგმების მომზადება საპილოტე სამიზნე ტერიტორიებზე საქართველოში – თუშეთის, ყაზბეგის და ფშავ-ხევსურეთის დაცული ტერიტორიები. GEF/UNDP/CNF.
დაცული ტერიტორიები: მმართველობა და მართვა, საზოგადოების მონაწილეობა, ეროვნული და საერთაშორისო პოლიტიკა და კანონმდებლობა; დაცული ტერიტორიები და კლიმატის ცვლილება; ეკოსისტემური სერვისები; სხვა ეფექტური, ტერიტორიაზე დაფუძნებული კონსერვაციული მექანიზმები (OECMs).

MSc in Environmental Sciences from Wageningen University (Netherlands). She has 17 years of experience working on issues related to protected areas. In addition to expert work, she has many years of project management experience in national and international organizations. Her areas of interest are protected areas and related issues: national and international policy and legislation, governance and management of protected areas, planning, community engagement and participation, protected areas and climate change, and more. She has many years of experience in conducting trainings for different stakeholder groups. She has been cooperating with the Institute of Public Affairs of Georgia since 2017.
- Management and Conservation of Biodiversity.
- Van Zyl, H., Kakabadze, E., Goduadze, I. (2023) Ecosystem Service Valuation and Cost-Benefit Analysis of Investment in Georgian Protected Areas. GEF/UNDP/CNF.
- Garstecki T., Kakabadze E. (2022). Climate Change Vulnerability Assessment and Preparation of Adaptation Plans for pilot target PAs in Georgia – Tusheti PAs, Kazbegi NP and Pshav-Khevsureti NP. GEF/UNDP/CNF.