ელფოსტა: vlomjaria@gmail.com
ვახტანგ ლომჯარია GIPA-ში მოწვეული ლექტორი და პროფესორის ასისტენტია, კითხულობს ეკონომიკის საფუძვლებსა და შესავალ კურსს ეკონომიკაში. ამავდროულად არის თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკური განვითარების სამსახურის უფროსი. ასევე ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის (WHO) პროექტის "ჯანმრთელი ქალაქები" თბილისის კოორდინატორი (2023 წლიდან.)
განათლება : თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიზნესის ფაკულტეტის ბაკალავრი, თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და შპაიერის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (გერმანია) ერთობლივი პროგრამის - საჯარო მმართველობის მაგისტრი .
მას აქვს 20 წლამდე გამოცდილება . მისი პროფესიული გამოცდილება მოიცავს როგორც საჯარო სექტორს ისე საერთაშორისო ორგანიზაციებს :
• ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის სსიპ ცხოველთა მონიტორინგის სააგენტოს დირექტორი (2018- 2020 წლები)

Vakhtang Lomjaria is an assistant professor and invited lecturer specializing in economic fundamentals and introductory courses in economics. He currently heads the Municipal Department of Economic Development at Tbilisi City Hall and has been the coordinator for Tbilisi City in the WHO “Healthy City” project since 2023.
In terms of education, he earned his Bachelor's degree from the Faculty of Business at Tbilisi State University and holds a Master's degree in Public Administration from a joint program between Tbilisi State University and Speyer University of Administrative Sciences in Germany.
With up to 20 years of professional experience, his background includes roles in both public and international organizations, such as: