ელფოსტა: sh.akhrakhadze@gipa.ge
არის სერტიფიცირებული ფინანსური ანალიტიკოსი (CFA Charterholder) 15 წლიანი მენეჯერული გამოცდილებითა და ბიზნეს ადმინისტრირების ხარისხით (MBA), ფინანსების სპეციალობით. ის თავისი საქმიანობის განმავლობაში, მუდმივად აწვდიდა კლიენტებს ღირებულ ინფორმაციასა და გადაწყვეტილებებს ფინანსებში, რაც ამყარებდა მის რეპუტაციას, როგორც სანდო ფინანსური მრჩეველი.
2013 წელს შალვამ დააფუძნა საკონსულტაციო კომპანია შპს „ფინანსური ლაბორატორია“ და დღემდე მმართველი პარტნიორის პოზიცია უკავია. მისი ცოდნა ვრცელდება ფინანსების სხვადასხვა სფეროზე, მათ შორის  ფლობს პროექტების მომგებიანობის შეფასების, ფინანსური სტანდარტების დანერგვის, ფინანსური რესტრუქტურიზაციისა,  ბიზნეს გეგმის მომზადების და სხვა მიმართულებებით მრავალ  წლიან გამოცდილებას. მას ასევე დაკავებული ჰქონდა უფროსი ფინანსური მენეჯერის პოზიცია სადაზღვევო და საბანკო სექტორში.
ის აქტიურად მონაწილეობს ბუღალტრული აღრიცხვის ანგარიშგების და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის (SARAS) ადგილობრივი ფინანსური ანგარიშგების სტანდარტების დადგენისა და ინტერპრეტაციის კომიტეტში 2019 წლიდან. ამ კუთხით, შალვამ დიდი როლი ითამაშა მცირე საწარმოებისთვის ადგილობრივი ფინანსური ანგარიშგების სტანდარტების ჩამოყალიბებაში. მისი ჩართულობა მოიცავდა ამ სტანდარტების საილუსტრაციო მაგალითების და ინტერპრეტაციების შემუშავებას, ასევე საჯარო პრეზენტაციებს ცნობიერების ამაღლების მიზნით. ასევე 2021 წლიდან არის ლექტორი ამერიკულ კომპანიაში „Candidate Success“, ხოლო 2022 წლიდან დღემდე არის ფინანსური ექსპერტი საერთაშორისო წამყვან საკონსულტაციო პლატფორმაზე Toptal.com -ზე.
შალვამ აგრეთვე მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა განათლების სფეროში, როგორც ასოცირებულმა პროფესორმა 10-ზე მეტ წლიანი გამოცდილებით. 2016 წლიდან მას, როგორც გამორჩეულ მომხსენებელს ფინანსურ საკითხებში, იწვევენ სხვადასხვა საერთაშორისო ფორუმებში საკუთარი ცოდნისა და  გამოცდილების გასაზიარებლად, მათ შორის პოლონეთში, გერმანიასა და ხორვატიაში.
• მაკროფინანსები - კორპორაციული ფინანების მართვა
• მაკროფინანსები - ანალიზი და რისკები
• ბიზნესი და მისი შემადგენელი ელემენტები: ფინანსების საფუძვლები
• გამოაქვეყნა სტატია „Tricky Issues of Compounding“ ბუღალტრული აღრიცხვის, აუდიტის და ფინანსური კვლევის ევროპულ ჟურნალში
• გამოქვეყნდა წიგნი „ფინანსური ანალიზი პრაქტიკაში“ (ინგლისურ ენაზე)
• საერთაშორისო CIRCLE კონფერენციაზე, მომხსენებელი თემაზე: „ფინანსების როლი ღირებულების შექმნასა და მიწოდებაში“
• “საქართველოს ფერმერთა ასოციაციის შესაძლებლობების გაძლიერების” წამყვანი ექსპერტი, funded by UNDP.
• გუნდის ლიდერი „აგრონავტის მობილური აპლიკაციების სპინ-ოფ კომპანიის ბიზნეს გეგმისთვის“, დაფინანსებული USAID-ის (Zrda Activity in Georgia) და Chemonics International Inc.
ფინანსური ბაზრები და ინსტრუმენტები, ფინანსური განათლება და წიგნიერება, კორპორატიული ფინანსები და მმართველობა, ინვესტიციების მენეჯმენტი, მეწარმეობა და ბიზნესის განვითარება და ფინანსური რეგულირება და სტანდარტები.

Shalva is a Certified Financial Analyst (CFA Charterholder) with 15 years of managerial experience and a degree in Business Administration (MBA), majoring in finance. Throughout his career, he has consistently provided clients with valuable information and solutions in finance, establishing his reputation as a trusted financial advisor.
In 2013, Shalva founded the consulting company "Financial Laboratory" LLC and still holds the position of managing partner. His knowledge extends to various areas of finance, including many years of experience in project profitability assessment, implementation of financial standards, financial restructuring, business plan preparation, and other areas. He also held the position of senior financial manager in the insurance and banking sectors.
He has been actively participating in the Accounting Reporting and Auditing Oversight Service (SARAS) Local Financial Reporting Standards Setting and Interpretation Committee since 2019. In this regard, Shalva played a major role in establishing local financial reporting standards for small enterprises. His involvement included the development of illustrative examples and interpretations of these standards, as well as public presentations to raise awareness. Also, since 2021, he has been a lecturer at the American company "Candidate Success", and since 2022, he has been a financial expert at the leading international consulting platform Toptal.com.
Shalva has also made significant contributions to the field of education as an associate professor with over 10 years of experience. Since 2016, he has been invited as a distinguished speaker on financial issues to share his knowledge and experience in various international forums, including in Poland, Germany, and Croatia.
- Macrofinance: management of corporate finances
- Macrofinance: analysis and risks
- Business and its components: the basics of finance
- Published the article "Tricky Issues of Compounding" in the European Journal of Accounting, Auditing, and Financial Research
- The book "Financial Analysis in Practice" was published (in English).
- At the international CIRCLE conference, speaker on the topic "Role of finance in value creation and delivery"
- Leading expert on "Strengthening the Capabilities of the Georgian Farmers' Association", funded by UNDP
- Team leader for the "Agronaut mobile applications spin-off company business plan", funded by USAID (Zrda Activity in Georgia) and Chemonics International Inc.
Financial Markets and Instruments, Financial Education and Literacy, Corporate Finance and Governance, Investment Management, Entrepreneurship and Business Development, and Financial Regulation and Standards.