ელფოსტა: k_tsikarishvili@hotmail.com
თბილისის ივ. ჯავახიშვილის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის დოქტორანტი, ამერიკის უნივერსიტეტის ვაშინგტონის სამართლის სკოლის მაგისტრი. აქვს მრავალწლიანი პედაგოგიური გამოცდილება ისეთ სასწავლო დისციპლინებში როგორიცაა სისხლის სამართალი, შედარებითი სისხლის სამართალი, სასამართლო ეთიკა და სასამართლო მენეჯმენტი.  არის არაერთი არაერთი სამეცნიერო სტატიის, მონოგრაფიის და სამეცნიერო კვლევის ავტორი. მისი პრაქტიკული გამოცდილება დაკავშირებულია სასამართლო სისტემის რეფორმასთან და სასამართლო დისციპლინასთან.
• სისხლის სამართლის ზოგადი ნაწილი
• სისხლის სამართლის კერძო ნაწილი (კერძო I, კერძო II)
• სისხლის სამართალი (რეპეტიტორიუმი)
• “სასამართლოს დამოუკიდებლობა, ანგარიშვალდებულება და უზენაესი სასამართლოს მოსამართლეობის კანდიდატთა ხედვები”, ჟურნალი საკონსტიტუციო სამართლის მიმოხილვა, 2020, ნ. 14
• განზრახვის და გაუფრთხილებლობის საკითხი დანაშაულში თანამონაწილეობის დროს ქართულ და ამერიკულ სისხლის სამართალში, სამართლის ჟურნალი, 2020, ნ. 1.
• სიცოცხლისათვის საშიშ მდგომარეობაში ჩაყენება ქართული, ფრანგული და ამერიკული სისხლის სამართლის მიხედვით, სამართლის მაცნე, 2022, ნ. 5
• Mandatory Elements of Human Trafficking According to Criminal Code of Georgia, Scientific works of National Aviation University Series Law Journal Air and Space Law 2(63), June 2022
• დემოკრატიის ინდექსი/დამოუკიდებელი იურისტების ჯგუფი: საქმეთა გაჭიანურების პრობლემა საქართველოს საერთო სასამართლოებში.

PHD candidate of Iv. Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law, Master of Laws of American University, Washington College of Law; Several years of pedagogical experience in the fields such as criminal law, comparative criminal law, judicial ethics and court management. He is the author of multiple academic article, monography and scientific research. His practical experience is mainly related to the reform of the judicial system and judicial discipline.
- Criminal Law – General Part
- Criminal Law – Special Part (I and II)
- Judicial Independence, Accountability and Views of Candidates of Supreme Court vacancies – Overview of Constitutional Law, Journal 2020, N. 14
- Question of Intention and Negligence during Complicity in Georgiana and American Criminal Law, Law Journal, 2020, N.1
- Reckless Endangerment according to Georgian, French and American Criminal Law, Samartlis Matsne, 2022, P. 5
- Mandatory Elements of Human Trafficking According to Criminal Code of Georgia, Scientific works of National Aviation University Series Law Journal Air and Space Law 2(63), June 2022