პოლიტიკის მეცნიერებების საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელი / ასისტენტ-პროფესორი
30 წლიანი დიპლომატიური საქმიანობის გამოცდილება - ორმხრივი და მრავალმხრივი საერთაშორისო ურთიერთობების, ყოფილ საბჭოთა არეალში, ევროპასა და მსოფლიოში მიმდინარე სამხედრო-პოლიტიკური პროცესების კვლევისა და ანალიზის სფეროში.
2020 წლიდან, საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინიტროსთან არსებული დიპლომატიური სასწავლო კვლევითი ინსტიტუტის მკვლევარის რანგში - საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებისა და მიმდინარე საერთაშორისო გამოწვევების შესახებ სასწავლო და კვლევითი პროგრამების შემუშავება/წარმართვა.
საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით დასაქმებული საჯარო მოხელეებისათვის, ახალგაზრდა დიპლომატებისთვის, სტუდენტებისთბის, არასამთავრობო და ბიზნეს სექტორის წარმომადგენლებისთვის ორმხრივი და მრავალხმრივი დიპლომატიის მნიშვნელოვან ასპექტებთან დაკავშირებით ლექცია-სემინარებისა და ტრეინინგების ჩატარება.
• ’’ბაიდენ-პუტინის სამიტი ჟენევაში - სავარაუდო შედეგები’’ - (2021 წ);
• ’’რუსეთის რევიზიონისტური საგარეო პოლიტიკის ევოლუცია დასავლეთთან ურთიერთობების ფონზე: განმაპირობებელი ფაქტორები და სამომავლო საფრთხეები’’ – (2022 წ);
• ’’რუსეთ-უკრაინის ომის სამხედრო-პოლიტიკური ასპექტები და საომარი მოქმედებების შესაძლო განვითარების სცენარები’’ (2022 წ);
• ’’ნიუ-დელიში ’’დიდი ოცეულის’’ ლიდერების სამიტის შემაჯამებელი დეკლარაციის სამხედრო პოლიტიკური ასპექტები’’ (2023 წ);
• ’’რუსეთ-უკრაინის ომის გრძელვადიანი დაპირისპირების ფაზაში გადასვლისა და ღაზა(ჰამას)-ისრაელის ომის ფართომასშტაბიან რეგიონალურ კონფლიქტში გადაზრდის პერსპექტივები’’.

Email: merab.antadze@gipa.ge
30 Years of Diplomatic Expertise-Specializing in Research and Analysis of Bilateral and Multilateral International Relations, Current Military-Political Dynamics in the Former Soviet Region, Europe, and Globally.
Since 2020, working as a Researcher at the Diplomatic Training Research Institute under the Ministry of Foreign Affairs of Georgia, actively involved in developing and implementing training and research initiatives focused on foreign policy priorities and contemporary international challenges.
Delivering lectures, seminars, and training sessions tailored for civil servants in international relations, aspiring diplomats, students, and representatives from both the non-government and the private sectors, focusing on crucial aspects of bilateral and multilateral diplomacy.
Studies and publications:
- ’’Biden-Putin Summit in Geneva-Estimated Results”-(2021);
- ’’The evolution of Russia's revisionist foreign policy against the background of relations with the West: determining factors and future threats'' - (2022);
- ’’Military-political aspects of the Russia-Ukraine war and scenarios of the possible development of hostilities" (2022);
- ’’Military-political aspects of the Leaders' Summary Declaration at the G20 Summit in New Delhi” (2023);
- ’’Prospects of the Russia-Ukraine Conflict Transitioning into a Long-Term Confrontation Phase and the Gaza (Hamas)-Israel Conflict Escalating into a Large-Scale Regional Conflict”.