ელფოსტა: l.samadashvili@gipa.ge
ლევან სამადაშვილს საჯარო მმართველობის სფეროში მუშაობის 15 წლიანი გამოცდილება აქვს. სხვადასხვა პერიოდში ის მუშაობდა საქართველოში, უკრაინაში, ყირგიზეთში და ბოსნია-ჰერცეგოვინაში ისეთ საკითხებზე, როგორებიცაა საჯარო სამსახურის რეფორმა, სახელმწიფო სერვისების გაუმჯობესება (მათ შორის, იუსტიციის სახლები და საზოგადოებრივი ცენტრები), ვიზა ლიბერალიზაცია, ელექტრონული მმართველობა და ციფრული ხელმოწერა, ადგილობრივი თვითმმართველობების გაძლიერება და დეცენტრალიზაცია.
2009-2014 წლებში ლევან სამადაშვილს ეკავა პროექტის მენეჯერის, თავმჯდომარის მოადგილისა და თავმჯდომარის პოზიცია სერვისების განვითარების სააგენტოში. შემდეგ წლებში მუშაობდა საჯარო მმართველობის კონსულტანტად საერთაშორისო დონორ ორგანიზაციებში (მათ შორის, გაეროს განვითარების პროგრამა და ეუთო). 2018 წლიდან 2025 წლამდე ის ხელმძღვანელობდა Tetra Tech-ის მიერ განხორციელებულ USAID-ის კარგი მმართველობის პროგრამებს, ხოლო 2025 წლის თებერვლიდან იკავებს სინერჯი ჯგუფის თანადირექტორის პოზიციას.
ლევან სამადაშვილი არის GIPA-ს კურსდამთავრებული, სადაც მრავალი წლის განმავლობაში კითხულობდა სალექციო კურსებს და ატარებდა ტრენინგებს საჯარო მოხელეებისთვის. ის ასევე იკავებდა GIPA-ს ვიცე-რექტორის პოზიციას 2014-2016 წლებში.

Levan Samadashvili has over 15 years of experience in public administration and governance.
During his career, he worked in Georgia, Ukraine, Kyrgyzstan and Bosnia-Herzegovina on a variety of projects including public administration reform, improvement of public services (including Public Service Halls and Community Centers), visa liberalization, e-governance and digital signature, local governance and decentralization.
Since 2009 Levan Samadashvili served as a Project manager, Deputy Chairman and a Chairman of Public Service Development Agency (PSDA), where he resigned in 2014 to pursue a career in international development. Having worked as a governance consultant in international donor organizations (such as UNDP and OSCE) for several years, in 2018, he was appointed as a Chief of Party to lead Tetra Tech’s governance programs funded by USAID. Since February 2025 he serves as a Co-Director at Synergy Group.
Levan Samadashvili is a GIPA alumni where he delivers lectures and trainings for multiple years. He also served as a GIPA Vice-Rector during 2014-2016.