• სასწავლო პროცესის მართვის სამსახურის ხელმძღვანელი / ასისტენტი
ანა ჩუთლაშვილი არის სასწავლო პროცესის მართვის სამსახურის ხელმძღვანელი 2024 წლამდე იკავებდა სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის ადმინისტრაციული მენეჯერის პოზიციას. გოთენბურგის უნივერსიტეტის საჯარო ადმინისტრირების დოქტორანტი. მას მიღებული აქვს გამოყენებითი ფსიქოლოგიის მაგისტრის ხარისხი GIPA-ში. 2014 წლიდან იკავებდა სხვადასხვა პოზიციას სოციალური მეცნიერებების სკოლაში და ჩართულია ადგილობრივ და საერთაშორისო პროექტების კოორდინირებაში. მონაწილეობა მიღებული აქვს Erasmus+-ის გაცვლით სასწავლო პროგრამებში.
• ფსიქოლოგიის საფუძვლები;
• განათლების ფსიქოლოგია;
• ფსიქო-სოციალური აშლილობის პრევენცია;
• „მედეგობა COVID 19-ის დროს; იძულებით გადაადგილებულ პირთა შედარება ადგილობრივ მოსახლეობასთან“ - მკვლევარი, ტრენერის ასისტენტი. საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA); გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) – 2020.
• „მედეგობა COVID-19-ის ეპიდემიის დროს: მედეგობის, დისტრესისა და შფოთვის აღქმული მიზეზები, გამოვლენილი სიმპტომების შემსუბუქება დევნილ და ადგილობრივ ქალებში“ - მკვლევარის ასისტენტი.საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA); გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) – 202
• 2018- დღემდე- შვედეთის ინსტიტუტის (Svenska Institute) საზაფხულო აკადემიის თემატური მოდულის „მიგრაცია და ინტეგრაცია აღმოსავლეთ პარტნიორობის და ბალტიის ზღვის ქვეყნებში: ინკლუზიური საზოგადოებების განვითარების პოლიტიკური და ადმინისტრაციული გამოწვევების“ - პროექტის კოორდინატორი.

Ana Chutlashvili is the Head of Study Office. She used to be an Administrative Manager at the school of Social Sciences. She is a Ph.D student at the University of Gothenburg. She obtained Master’s degree in Applied Psychology from Georgian Institute of Public Affairs. From 2014, she held various positions in School of Social Sciences. She has coordinated different projects both locally and internationally. She has also participated in Erasmus+ study programs.
- Basics of Psychology;
- Educational Psychology;
- Psycho-Social Disorders Prevention;
- „Resilience During COVID 19: Comparing Internally Displaced Persons with Local Population” researcher, assistant trainer. Georgian Institute of Public Affairs (GIPA); Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) – 2020.
- Resilience during the Covid-19 Outbreak in Georgia: Perceived causes and alleviation of low individual resilience, distress and anxiety in displaced and local women” research assistant. Georgian Institute of Public Affairs (GIPA); Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) – 2021.
2018- ongoing - Swedish Institute Summer Academy of Young Professionals Thematic module: Migration and integration in the Eastern Partnership and the Baltic Sea Region: Policy and Administrative Challenges for the Development of Inclusive Societies – Project Coordinator.