• უკრაინის ინფრასტრუქტურის სამინისტროს დელეგაციის ვიზიტი GIPA-ში
2-18 წლის 6-10 ნოემბერს, საქართველოში განხორციელებული რეფორმებისა და საჯარო სექტორში ინოვაციების გაზიარების მიზნით, GIPA-ს მმართველობის სკოლას ეწვია უკრაინის ინფრასტრუქტურის სამინისტროს დელეგაცია. დელეგაციის შემადგნელობაში შედიოდნენ ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო მდივანი - ანდრეი ჰალუშჩაკი, საჯარო მმართველობის რეფორმების სამმართველოს უფროსი - ირინა კოშელი და პროექტის უფროსი მენეჯერი - ოკსანა ლესიკი.
GIPA-ში გამართული შეხვედრის ფარგლებში გაზიარებული იქნა საქართველოში ჩატარებული რეფორმების გამოცდილება და საჯარო სექტორში ამჟამად მიმდინარე ინოვაციები; საჯარო პოლიტიკის და რეფორმების განხორციელების თანამედროვე მიდგომები და რეფორმირების პროცესში წარმოქნილ გამოწვევებთან გამკლავების მეთოდები.
შეხვედრის ფარგლებში, სტუმრები ასევე გაეცნენ იუსტიციის სახლის მუშაობის პრინციპებს და შეხვედრები გამართეს საჯარო რეესტრის წარმომადგენლებთან; ეწვივნენ შინაგან საქმეთა სამინისტროს გაერთიანებული ოპერაციების ცენტრს და 112-ს. გამოცდილების გაზიარების მიზნით შედგა შეხვედრები ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროსა და საჯარო სამსახურის ბიუროსთან.

On 6-10 November GIPA conducted training for the Ukrainian Ministry of Infrastructure’s officials and Ministry’s reform support team members in Public Administration Reform. Delegation consisted from: The State Secretary Andrii Halushchak; Lead Legal Counsel from the Reform support team Mrs. Iryna Koshel and Senior Project manager Mrs. Oksana Lesyk.
During 3 day Workshop GIPA faculty shared Georgian experiences in Public Sector reform in public service innovation. Ministry of Infrastructure employees were also trained in modern approaches in conducting reforms and were explained the tips and tweaks for doing successful reforms.
In the framework of the workshop Ukrainian officials also visited Georgian House of Justice and Public service registry; Ministry of Internal affairs subsidiaries the Unified operational center and 112 and met with the Civil Service Burau and Ministry of economy.
The visit was financially supported by Non-Govermental Union "Foundation for support reforms in Ukraine".