• საზღვრისპირა პროექტის პრეზენტაცია სტამბულში
2018 წლის 13-14 სექტემბერს, ქალაქ სტამბულში, თურქეთი, საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის სოფლის მეურნეობის განვითარებისა და პროფესიული სწავლების დეპარტამენტის თანამშრომლები - ნანა ქაშაკაშვილი და სერგო თურმანიძე, პროგრამა ევროკავშირის საზღვრისპირა თანამშრომლობის სამეზობლო ინსტრუმენტის ფარგლებში დაესწრენ შავი ზღვის აუზის ერთობლივი სამოქმედო პროგრამის 2014-2020-ის გახსნის ცერემონიას.
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის სოფლის მეურნეობის განვითარებისა და პროფესიული სწავლების დეპარტამენტი, როგორც წამყვანი ორგანიზაცია, პარტნიორ ორგანიზაციებთან: ELVA საზოგადოებრივი ჩრთულობა (საქართველო), VEDA (ბულგარეთი) და SMART (რუმინეთი) ერთად ახორციელებს  საზღვრისპირა თანამშრომლობის პროექტს: სავაჭრო შესაძლებლობების პილოტირება სოფლის მეურნეობაში თანამედროვე ინოვაციური ონლაინ პლატფორმის შექმნით - AgroNet-ს.

DRDVE Team Visit to Istanbul, Turkey
On September 13-14, 2018, Nana Kashakashvili and Sergo Turmanidze, representatives of the Department of Rural Development and Vocational Education (DRDVE) of GIPA participated in the Black Sea Basin ENI CBC Program 2014-2020 presentation held in Istanbul, Turkey.
DRDVE of GIPA, as the lead organization in partnership with ELVA Community Engagement (Georgia), VEDA (Bulgaria) and SMART (Romania), won the cross-border project entitled Piloting Modern Trading Opportunities in Agriculture through the Creation of an Innovative Online Platform (AgroNet).