• გაცვლითი პროგრამა პრაღის ეკონომიკის უნივერსიტეტში
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის საერთაშორისო ურთიერთობების  დეპარტამენტი აცხადებს კონკურსს პრაღის ეკონომიკის უნივერსიტეტთან (https://www.vse.cz/english/)  გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში 3 საუკეთესო სტუდენტის შესარჩევად.
კონკურსში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ ბაკალავრიატის და მაგისტრატურის სტუდენტებს.
კრედიტების აღიარება: პრაღის ეკონომიკის უნივერსიტეტში აღებული კრედიტების აღიარება მოხდება საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის შესაბამისი სასწავლო პროგრამის ფარგლებში.
ჩეხეთში სწავლის ხანგრძლივობა
ერთი სემესტრი (2019 წლის გაზაფხულის სემესტრი: 11 თებერვალი - 21 ივნისი, 2019)
სასწავლო განრიგის, საგნების ჩამონათვალის,პრაღაში ცხოვრების და ბინის დაქირავების საფასურთან დაკავშირებით დეტალური ინფორმაციის ნახვა შესაძლებელია შემდეგ ბმულზე:
https://ozs.vse.cz/english/wp-content/uploads/2018/08/Factsheet_Overseas_2018-2019_update.pdf
პრაღის ეკონომიკის უნივერსიტეტთან გაფორმებული პარტნიორობის ფარგლებში, GIPA-ს სტუდენტებს არ მოუწევთ პრაღაში სწავლის საფასურის გადახდა. თუმცაღა, შერჩეულმა სტუდენტებმა უნდა დაფარონ GIPA-ში  მიმდინარე სემესტრის სწავლის საფასური.
• ერთი სარეკომენდაციო წერილი გაცემული Gipa-ს აკადემიური პერსონალის/ კოორდინატორის მიერ (ინგლისურ ენაზე, ხელმოწერით დამოწმებული);
• ნიშნების ფურცელი
დაინტერესებულმა სტუდენტებმა / 19 სექტემბრის 16 საათამდე უნდა გამოაგზავნონ საკონკურსო დოკუმენტაციის სრული ჩამონათვალი  შემდეგ ელ-ფოსტაზე: n.bakradze@gipa.ge

Exchange Programme at the University of Economics, Prague (VŠE)
GIPA’s International Relations Department is announcing a call for selection of 3 best students to participate in the exchange programme at the University of Economics, Prague (https://www.vse.cz/english/).
The call is open for Bachelor and Master students
Recognition of Credits: Any academic credit that the student receives from the University of Economics, Prague, will be transferred back to GIPA and recognized by the respective study programme.
One semester (2019 Spring semester: 11 February - 21 June, 2019)
Detailed information on academic calendar, list of subjects, housing and living costs can be found on the link below:
https://ozs.vse.cz/english/wp-content/uploads/2018/08/Factsheet_Overseas_2018-2019_update.pdf
In the frame of Partnership concluded with University of Economics, Prague, GIPA students shall be exempt from paying tuition fees to VŠE. However, selected students should pay tuition fees at GIPA for the current semester.
- One letter of Recommendation provided by GIPA’s academic personnel/coordinator (in English, with signature);
- Transcript of Grades;
Interested students should submit the complete list of documents no later that 19 September 2018 at the following email: n.bakradze@gipa.ge