• ნოვი სადის ბიზნესის უნივერსიტეტის (სერბეთის რესპუბლიკა) დელეგაციის ვიზიტი GIPA-ში
2019 წლის 22 ნოემბერს,  საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტს (GIPA), ეწვია ნოვი სადის ბიზნესის უნივერსიტეტის (სერბეთის რესპუბლიკა)  დელეგაციადელეგაციის შემადგნელობაში შედიოდნენ ნოვი სადის ბიზნესის უნივერსიტეტის რექტორიპროფ. მარკო გარიჩიიურიდიული ფაკულტეტის დეკანის მოადგილე - პროფ. პრედრაგ მირკოვიჩი, საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსი - ქ-ნი მარიანა მლადენოვა,  და საინფორმაციო ტექნოლოგიების სპეციალისტი ქ-ნი მირიანა დიმიტრიევიჩი.
ვიზიტის ფარგლებში განხილულ იქნა უნივერსიტეტებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები და ხელი მოეწერა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმსრომელიც ითვალისწინებს სტუდენტებისა და ლექტორების გაცვლასერთობლივ კვლევით საქმიანობას, ერასმუს+-ის პროგრამაში მონაწილეობასა და ურთიერთ გამოცდილების გაზიარებას საგანმანათლებლო პროგრამების მენეჯმენტში.

On 22 November,2019, the delegation of the University Business Academy in Novi Sad (Republic of Serbia) visited Georgian Institute of Public Affairs (GIPA). The delegation was represented by the Rector of University Business Academy in Novi Sad - Prof. Marco Garich, Deputy Dean for Education at the Faculty of Law - Prof. Predrag Mirkovich, Head of International Relations Office - Ms. Marijana Mladenova, and IT consultant - Ms. Mirjana Dimitrijevic.
During the visit, the parties discussed the prospects of future cooperation between the universities and signed a Memorandum of Understanding (MoU), which envisages exchange of students and lecturers, joint research activities, participation in Erasmus + program and sharing of experience in educational programs management.