ელფოსტა: q.arevadze@gipa.ge
ინფორმატიკის დოქტორი. ინფორმაციის მენეჯმენტის მაგისტრი. მისი პრაქტიკული გამოცდილება, რომელიც უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს უკავშირდება, კერძო და საჯარო უნივერსიტეტებში სხვადასხვა სალექციო კურსების კითხვის 15 წლიანი გამოცდილება, როგორც საბაკალავრო ისე სამაგისტრო საფეხურებზე. უძღვებოდა ტრენინგ კურსებს პროექტის მართვის და სწავლების თანამედროვე მეთოდების თემებზე. 2014 წლიდან, აქტიურად მუშაობს საქართველოში და უცხოეთში მიღებული განათლების აღიარების საკითხებზე. სასწავლო სტიპენდიით გაიარა სტაჟირების პროგრამა იტალიაში პარმის უნივერსიტეტში. არის არაერთი სამეცნიერო სტატიის ავტორი და თანაავტორი.
• კომპიუტერული უნარები;
• თანამედროვე საოფისე პროგრამები;
• კომპიუტერის საბაზისო კურსი;
• საინფორმაციო ტექნოლოგიები;
• აკადემიური მუშაობის ტექნიკები;
• ქართველი მეცნიერების ჟურნალი, ციფრული ცოდნის ფორმალიზაცია და მონაცემთა მენეჯმენტის თანამედროვე მიდგომები;
• თანამედროვე საინჟინრო კვლევების საერთაშორისო ჟურნალი, ნაშრომი თემაზე: ინფორმაციის გამოყენების მართვის მოდელები ცოდნის მენეჯმენტში.
• საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, მართვის ავტომატიზირებული სისტემების ყოველწლიური ჟურნალი, ნაშრომი თემაზე: საინფორმაციო ნაკადების მართვა და მოდელირება;
• საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, მართვის ავტომატიზირებული სისტემების ყოველწლიური ჟურნალი, ნაშრომი თემაზე: პროცესორიენტირებული ცოდნის მენეჯმენტის მოდელები;
• საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, მართვის ავტომატიზირებული სისტემების ყოველწლიური ჟურნალი, ნაშრომი თემაზე: საინფორმაციო ტექნოლოგიების როლი ცოდნის მართვაში;
• საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი, მართვის ავტომატიზირებული სისტემების ყოველწლიური ჟურნალი, ნაშრომი თემაზე: ცოდნის მენეჯმენტი კორპორაციულ სისტემებში.
ხელოვნური ინტელექტი, ხელოვნური ინტელექტის როლი სწავლების  პროცესში, ელექტრონული პლატფორმების გამოყენება შერეული სწავლების ფორმატში.

Ph.D. in Computer Science. Master’s degree in Information Management. Has 15 years of practical experience in higher education institutions, teaching various lecture courses at both the bachelor’s and master’s levels in private and public universities. Has conducted training courses on project management and modern teaching methods. Since 2014, has been actively working on the recognition of educational qualifications obtained in Georgia and abroad. Completed an internship program at the University of Parma in Italy with a scholarship. Author and co-author of multiple scientific articles.
- Computer skills;
- Modern office programs;
- Basic computer course;
- Information technology;
- Academic work techniques;
- Journal Of Georgian Scientists, Topic: Formalization of Digital Knowledge And Modern Approaches to Data Management.
- International Journal Of Modern Engineering Research (IJMER), Topic: Managing models of knowledge management using information.
- Annual Journal of Technical University of Georgia, Topic: The Use of Cloud Technologies in Business Process Management (BPM);
- Annual Journal of Technical University of Georgia, Topic: Management and Modeling of Information Flows;
- Annual Journal of Technical University of Georgia, Topic: Process oriented Knowledge Management Models;
- Annual Journal of Technical University of Georgia, Topic: The Role of Information Technologies in Knowledge Management;
- Annual Journal of Technical University of Georgia, Topic: Knowledge Management in Corporate Systems;
- Annual Journal of Technical University of Georgia, Topic: Information Society And Technologies For Intensification Of Education;
Artificial intelligence, the role of artificial intelligence in the teaching process, the use of electronic platforms in a blended learning format.