კახაბერ ბახტაძე გახლავთ პროფესიონალი გეოგრაფი, რომელსაც 15 წელზე მეტი სამუშაო გამოცდილება გააჩნია გარემოს დაცვის და სოციო-ეკონომიკური განვითარების საკითხებში. მისი სამუშო არეალი მოიცავს სამხრეთ კავკასიის ქვეყნებს. პროგრამების მენეჯერის პოზიციაზე ის ხელმძღვანელობდა 40-ზე მეტ საერთაშორისო და ადგილობრივ პროექტს, რომლებიც დაკავშირებული იყო წყლის, მიწის, ჰაერის, ტყის და მინერალური რესურსების მართვის საკითხებთან. კახაბერ ბახტაძე ხელმძღვანელობდა და თანაავტორია საქართველოს ტერიტორიისთვის დამახასიათებელი ბუნებრივი სტიქიური მოვლენების საფრთხეების და რისკების ატლასის. ბატონი კახაბერ ბახტაძე მონაწილეობას იღებდა ეროვნული სატყეო კონცეფციის მომზადებაში, რომელიც 2014 წელს დაამტკიცა საქართველოს პარლამენტმა. 2012 წლიდან ბატონი კახაბერი არის ბუნების დაცვის საერთაშორისო კავშირის (IUCN) ეკოსისტემების მართვის კომისიის წევრი.
2015 წლიდან კახაბერ ბახტაძე არასამთავრობო ორგანიზაცია “გარემო და განვითარების” დამფუძნებელი და გამგეობის წევრია და იმავე წელს გახდა ფულბრაიტის ჰუბერტ ჰამფრის პროგრამის მონაწილე 2015-2016 წლებისთვის გარემოსდაცვითი პოლიტიკის, ბუნებრივი რესურსების მართვის და კლიმატის ცვლილების საკითხებში.

Mr. Kakhaber Bakhtadze is a professional geographer, who has worked for more than 15 years in the field environmental protection and socio-economic development. His area of work covers South Caucasus countries. As a Programs Manager, he led more then 40 international projects related to water, land, air, forest, and mineral resources management. Mr. Bakhtadze supervised, and is one of the authors of the atlas of natural hazards and risks of Georgia. In 2014 the parliament of Georgia adopted the national forest policy concept, of which Kakhaber Bakhtadze was a contributor. From 2012 Mr. Bakhtadze is a member of IUCN ecosystem management commission.
From 2015 Kakhaber Bakhtadze is founder and board member for the NGO “Environment and Development” (ED). He is a Hubert H Humphrey Fellow for 2015-2016 in the field of Environmental Policy, Natural Resources Management and Climate Change.