საერთაშორისო სამართლის სამაგისტრო პროგრამის ხელმძღვანელი / პროფესორი
ირაკლი სოკოლოვსკი არის იურისტი, იურიდიულ მეცნიერებათა დოქტორი, პროფესორი მრავალწლიანი პროფესიული გამოცდილებით კერძოსტრუქტურებში. 2008 წლიდან ირაკლი მოღვაწეობს წამყვან იურიდიულ ფირმებში, მათ შორის ამერიკული იურიდიული ფირმის Dechert-ის თბილისი ოფისში. ირაკლი იურდიულ რჩევებს აძლევს წამყვან ქართულ და საერთაშორისო კომპანიებს სახელშეკრულებო, კორპორაციულ, კონკურენციის და რეგულატორულ საკითხებზე.
2006 წლიდან ირაკლი სოკოლოვსკი მოღვაწეობს ჯიპაში. 2018 წლიდან იკავებს ჯიპას სამართლისა და პოლიტიკის სკოლის სამართლის მიმართულების აკადემიური ხელმძღვანელის პოზიციას, ხოლო 2018 წლის მაისიდან არის   ჯიპას აკადემიური საბჭოს წევრი.
ირაკლი სოკოლოვსკი არის ქუთაისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის კურსდამთავრებული. იგი არის მასარიკის უნივერსიტეტის დოქტორი სამოქალაქო სამართალში.

Email: i.sokolowski@gipa.ge
Irakli Sokolovski is a lawyer and holder of PhD with extensive working experience. From 2008, Irakli works for major law firms, including  Tbilisi office of Dechert, a leading US law firm. Irakli provides the advise to the major local and international companies on various issues, including contractual, corporate, antitrust and regulatory
Irakli is involved with GIPA since 2006. From 2010 he holds a position of the Academic Head of the law program at Law and Politics School. Since may 2018, he is the member of the Academic Board of Gipa.