ევოლუციური ფსიქოლოგია, ემოციის ფსიქოლოგია, ეთნოფსიქოლოგია
დალი ბერეკაშვილი, პროფესორი, ფსიქოლოგიის მეცნიერებათა კამდიდატი,  2012 წლიდან არის მოწვეული ლექტორი საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში. კითხულობს ლექციების კურსს სოციალურ მეცნიერებათა სკოლის გამოყენებითი ფსიქოლოგიის სამაგისტრო პროგრამაზე  „ემოციის ფსიქოლოგია“ და „ევოლუციური ფსიქოლოგია“. სხვადასხვა დროს მუშაობდა დ.უზნაძის სახელობის ფსიქოლოგიის ინსტიტუტში, არასამთავრობო ორგანიზაცია „ქალები მომავლისთვის“. იყო საერთაშორისო ორგანიზაცია „ნორვეგიის ლტოლვილთა საბჭო“(NRC), სატრენინგო პროგრამის „ტრენერთა ტრენინგი: ტრავმული სტრესი/ომის ტრავმა: ადაპტაცია და გამკლავება“ ავტორი და წამყვანი; მუშაობდა არასამთავრობო ორგანიზაცია „კონფლიქტებისა და მოლაპარაკებების საერთაშორისო ცენტრი“-ში, ფსიქოლოგად, ტრენერად; კითხულობდა ლექციებს ფსიქოლოგიის სახელმწიფო ინსტიტუტში,  ჯავახიშვილის უნივერსიტეტში.
1993- 1994წლებში იყო საქართველოს ტელევიზიის, პირველი არხი, გადაცემა „ჩვენი დრო“, თანაავტორი და წამყვანი; აქვს რამდენიმე პუბლიკაცია ფსიქოლოგიის საკითხებზე.

Dali Berekashvili, Professor, Psychology Science Candidate, Since 2012 has been delivering courses "Emotional Psychology" to BA program students of the School of Social Sciences.  Since 2014 she also delivers courses "Evolution Psychology" and "Emotional Psychology"   to the students of  MA program  in Applied Psychology. She  was a researcher at Uznadze Institute of Psychology  in 1973-2011.   Trainer in NGO Women for the Future. Take part in training Program "Trainers Training: Traumatic Stress / War Trauma: Adaptation and Handling" Author and Leader at   the international organization "Norwegian Refugee Council" (NRC), She also worked as a trainer- psychologist at the International Center for Conflicts and Negotiations. D.Berekashvili has lectured at the State Institute of Psychology and Javakhishvili University.
In 1993- 1994 he was the co-author and lead of Georgian TV, First Channel, Program "Our Time"; She is the author of a number of publications on psychology issues.