ელფოსტა: natavacheishvili@gmail.com
ფილოლოგიის მაგისტრი ქართული ენის და ლიტერატურის სპეციალობით. დამთავრებული აქვს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ფილოლოგიის ფაკულტეტი და ასპირანტურის სრული კურსი  შოთა რუსთაველის სახელობის ქართული ლიტერატურის ინსტიტუტში (ტექსტოლოგიის სპეციალობით).
იყო არაერთი ქართული პერიოდული გამოცემის კორესპონდენტი და მიმომხილველი, ქართული ენისა და ლიტერატური პედაგოგი, პარლამენტის ანტიკორუფციული კომისიის  სტილისტი-რედაქტორი, „საერთაშორისო გამჭვირვალობა – საქართველოს“ სტილისტი-რედაქტორი, საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდის სტილისტი-რედაქტორი, საერთაშორისო ფონდ ქალთა პოლიტიკური რესურს ცენტრის რედაქტორი.
ამჟამად არის ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის გამომცემლობის რედაქციის განყოფილების უფროსი. აქვს პედაგოგიური საქმიანობის მრავალწლიანი გამოცდილება. არის არაერთი სამეცნიერო-სასწავლო წიგნის რედაქტორი.

Master of Philology with a specialization in Georgian language and literature. She graduated from the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University Faculty of Philology and underwent a complete post-graduate course at Shota Rustaveli Institute of Georgian Literature (specializing in textology).
She was a correspondent and reviewer of a number of Georgian periodicals, a teacher of Georgian language and literature, a stylist-editor of the anti-corruption commission of Parliament, a stylist-editor of " Transparency International - Georgia", a stylist-editor of the Georgian Strategy and International Relations Research Foundation, and an editor of the International Fund for Women's Political Resource Center.
Currently, she is the head of the editorial department of the publishing house of Ilia State University. She has many years of teaching experience. She is the editor of a number of scientific and educational books.